O nas


Nasz drugi dom stworzyliśmy w 2010 roku dzięki wieloletniej pasji wędkarskiej taty oraz mojego nieokiełznanego zamiłowania do wszystkich zwierząt. Początki bywały trudne, ale nie poddawaliśmy się będąc cały czas wierni swoim ideom. Egzotica stała się z czasem wyjątkową przystanią hobbystów, ludzi którzy kierują się cytatem: Wybierz pracę, którą kochasz a nie przepracujesz ani jednego dnia w Twoim życiu. Dziś bogatsi o kilkuletnie doświadczenie, przeprowadzki i ciągłe szkolenia własnych umiejętności, z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Was do miejsca, z którego jesteśmy dumni. 

Przekraczając próg Egzotici poznają państwo nasze zwierzaki- te kupione na zagranicznych giełdach, i te przygarnięte z pudełka zostawionego przed salonem, te futrzaste i te łuskonośne, głośne, śpiewające, pływające i pełzające- wszystkie tak samo przez nas kochane. To głównie dzięki nim jesteśmy w tym miejscu, ucząc się opieki nad nimi, obserwując ich potrzeby, szukając najlepszych rozwiązań, odpowiedniego żywienia, najlepszych akcesoriów.

Oferujemy jedynie produkty sprawdzone, odpowiednio zbilansowane i w przystępnej cenie. Chętnie pomożemy w dobraniu karmy kierując się indywidualnymi potrzebami zwierzęcia. Przysmaki przez nas proponowane zadowolą niejednego wybrednego alergika, a zabawki usatysfakcjonują największego rozrabiaka. Szeroki wachlarz pielęgnacyjny pozwoli na odpowiednią opiekę, a cała gama artykułów dodatkowych sprawi prawdziwą radość Twojemu przyjacielowi.

Jesteśmy również zapalonymi akwarystami szukającymi cały czas nowych wyzwań hodowlanych zarówno w tradycyjnej akwarystyce słodkowodnej jak i w magii morszczyzny. Z tego powodu dział akwarystyczny w naszym salonie cały czas się powiększa, a my chętnie Was słuchamy czego jeszcze potrzebujecie lub co chcielibyście zobaczyć. Bardzo chętnie pomagamy w zakładaniu zbiornika od podstaw jak i rozmawiamy o nowinkach technologicznych, które staramy się wprowadzać do Egzotici.

Szczególną sympatią darzymy terrarystów sami kochając egzotykę od lat młodzieńczych. Dlatego w salonie możecie podziwiać nasze kilkuletnie gady, m.in boa dumerili, boa dusciela, węże zbożowe, agamy brodate, gekony lamparcie i orzęsione, a także kilka gatunków ptaszników, a kolekcja się cały czas powiększa. Dbamy więc,aby nasz salon oferował najszerszy wybór owadów karmowych w regionie, a na półkach nie zabrakło wszelkich potrzebnych akcesoriów terrarystycznych.

Wędkarstwo jest u nas działem, nad którym pieczę trzyma doświadczony wędkarz szukający nowatorskich metod, praktycznych rozwiązań, dążący do kolejnych mistrzowskich sukcesów. Dzięki temu oferujemy nie tylko podstawowy sprzęt i znane zanęty, ale także nowości i dodatki sprawdzone nad wodą. 

Kochani, staramy się znać naszą branżę, być konkurencyjni na rynku jednocześnie trzymając się ideom dobra zwierzęcia, oferując produkty jakościowe i spełniające nasze i Wasze oczekiwania.

Cała ekipa salonu służy profesjonalną radą i pomocą przy miłej atmosferze i dźwięku świerszczy.


Marta (tel. 508072951)- właścicielka Egzotici oraz stada zwierząt mniej lub bardziej oswojonych

Paweł- pracownik stulecia, hodowca pajęczaków oraz sierściuchów

Marzena (692 889 188)- groomer (psi fryzjer)

Michał (obecny w soboty) pasjonat terrarystyki i akwarystyki

Artur (obecny w soboty) doświadczony wędkarz